Sposoby na przedłużenie stosunku

sposob

Sposób na pocące się stopy

Nadmierna potliwość stóp jest dość krępującym problemem, który dodatkowo może prowadzić np. do zwiększonego ryzyka infekcji grzybiczych. Jak pielęgnować pocące się stpy?

Nadmierne pocenie się stóp

Czynników wpływających na pocenie sie stóp jest wiele. Proces wydzielania potu jest zjawiskiem czysto fizjologicznym, które ma na celu regulację temperatury ciała, dlatego w okresie upałów pocenie się jest całkiem naturalne, jednak, jeżeli nie zadbamy o odpowiednią higienę możemy spowodować bardziej rozległe i trudne w leczeniu problemy.

Z innej kategorii: Czym leczyć zajady w kącikach ust

Pocące się nogi 

Nadmierna potliwość stóp może być także spowodowana naszym stanem zdrowia i zła dietą. Nadwaga, cukrzyca, nerwica, silny stres, przyjmowanie niektórych leków czy zaburzenia hormonalne mogą stanowić bezpośrednią przyczynę dolegliwości.

Nadmierne pocenie stóp 

Jeżeli nasza waga przekracza normę i dodatkowo stosujemy dietę bogatą w tłuszcze, węglowodany proste oraz nie stronimy od używek potliwość stóp jest tego bezpośrednią przyczyną. W tym przypadku należy wyeliminować z diety cukry, tłuszcze zwierzęce oraz ciężkostrawne potrawy, unikać ostrych przypraw oraz zrezygnować z alkoholu.


domoweCo jest dobre na pocenie sie nóg? Wskazana jest lekkostrawna dieta z dużym udziałem świeżych owoców i warzyw oraz stosowanie terapii detoksykacyjnych, które usuną z naszego ciała nagromadzone toksyny.

Zioła na nadpotliwość

Nadmierna potliwość stóp jest także wynikiem naszego niedopatrzenia oraz braku podstawowej higieny. Noszenie obuwia, które nie pozwala skórze oddychać, skarpet z syntetycznych włókien, rajstop i pończoch oraz brak stosowania zabiegów pielęgnacyjnych pozwalających usunąć zrogowaciały naskórek będący miejscem rozwoju drobnoustrojów to główne przyczyny pojawienia się problemu.

Może cię zainteresować: Problemy z erekcją przyczyny

Przyczyny pocenia sie nog

Buty powinny być sukcesywnie suszone na słońcu, aby zapobiegać rozwojowi chorobotwórczych grzybów i bakterii w ich wnętrzu. Gdy jest to tylko możliwe powinniśmy nosić sandały lub klapki bez skarpet oraz ograniczyć noszenie sportowego obuwia czy trampek w domu.

Problem nadmiernej potliwości stóp oraz grzybicy z roku na rok się nasila, między innymi z powodu ciągłej konieczności przebywania w zamkniętym obuwiu, dlatego jeżeli tylko mamy ku temu okazję powinniśmy wietrzyć stopy i chodzić boso.

Aby zapobiegać poceniu się stóp należy:

  • Codziennie myć stopy oraz dokładnie je osuszać, zwłaszcza pomiędzy palcami
  • Stosować pellingi i mechaniczne zabiegi złuszczające naskórek
  • Stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne – kremy, pudry, zasypki, dezodoranty do stóp
  • Zapobiegać nadmiernej potliwości poprzez odpowiedni wybór obuwia, najlepiej skórzanego i dostosowanego do warunków atmosferycznych oraz skarpet z naturalnych tkanin

Sposób na potliwość nóg

Aby uniknąć grzybicy i zapomnieć o pocących się stopach i nieprzyjemnym zapachu możemy także stosować sprawdzone domowe sposoby np.:

  1. Kąpiele stóp w ziołowych naparach z szałwii, kasztanowca, kory dębu oraz rozmarynu
  2. Kąpiele w soli morskiej lub roztworze octu
  3. Wsypać do butów sodę oczyszczoną

Domowe sposoby na pocenie się nóg

Nacierać stopy rozcieńczonym naturalnym olejkiem z drzewa herbacianego lub moczyć w roztworze czarnej herbaty. Jeżeli zależy nam na pięknych i zdrowych stopach koniecznie musimy zwracać uwagę na codzienną higienę, w przypadku nadmiernej potliwości i braku efektów w stosowaniu samodzielnego leczenia należy udać się do dermatologa.

Tags: ,

satysfakcja
gwarantowana
produkt
testowany klinicznie
brak
efektów ubocznych
wytrzymasz
ile chcesz